Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „WRODRUK”
tel. 71 355 24 48; 504 993 591 email: wrodruk@wrodruk.pl
ul. Zachodnia 20/1P 53-644 Wrocław woj. dolnośląskie
NIP: 8971038848
druk
Kontakt
 • Godziny otwarcia:
  Poniedziałek-Piątek: 8:00-16:00
 • ul. Zachodnia 20/1P
  53-644 Wrocław
  (woj. dolnośląskie)
 • tel. 71 355 24 48
  tel. kom. 504 99 35 91
 • NIP: 8971038848
  REGON: 021870288
 • E-mail: wrodruk@wrodruk.pl

Oprawa
Bindowanie – najpopularniejszy system oprawiania dokumentacji, polega na łączeniu kartek grzbietami plastikowymi, wygodne w użyciu, gdyż rozkładają się płasko na stole. Grzbiet plastikowy można wielokrotnie rozciągać dodając lub wyjmując kartkę, co pozwala aktualizować dokumentacje. Ostatnią fazą kończącą kompleksową usługę kopiowania, drukowania i plotowania jest oprawa i wykończenie dokumentacji. Od tego, w jaki sposób będzie oprawiony dokument, zależy jego końcowa estetyka oraz wytrzymałość. W skład naszych usług wchodzi profesjonalna oprawa różnorodnych dokumentów prowadzona przy wykorzystaniu techniki bindowania tradycyjnego, termobindowania, oprawy kanałowej oraz z wykorzystaniem oprawy drutowej.

Drukarnia WRODRUK zajmuje się drukiem i oprawą prac w szerokim zakresie. W naszym punkcie przy ulicy Zachodniej 20/1P we Wrocławiu wykonujemy:

- oprawę prac licencjackich,
- oprawę prac magisterskich,
- oprawę prac dyplomowych,
- oprawę prac inżynierskich,
- oprawę prac doktorskich,
- oprawę projektów architektonicznych.

Oprawiamy wszelkiego rodzaju dokumentacje projektowe i dowolne zestawy dokumentów, broszury oraz skrypty.

Miękka i twarda oprawa prac jest najczęściej wybierana w celu oprawienia prac dyplomowych – doktorskich, magisterskich, licencjackich i inżynierskich. Do oprawy prac dyplomowych stosujemy kanałowe oprawy twarde lub miękkie a także bindowanie. W drukarni WRODRUK dysponujemy gotowymi oprawami z kilkoma wariantami kolorów okładek i napisów: praca magisterska, praca licencjacka, praca inżynierska, praca doktorska. Oprawa prac wykonywana jest na miejscu i trwa kilka minut. Możecie Państwo wybrać najlepszy dla siebie rodzaj oprawy spośród kilku rodzajów opraw miękkich, półtwardych i twardych, zlecić nam wydruk i oprawę jednocześnie.

W przypadku niektórych typów opraw istnieje możliwość otworzenia i modyfikacji zawartości (dotyczy tylko opraw wykonywanych w drukarni WRODRUK). Dokładamy wszelkich starań by oprawiane przez nas prace wyglądały estetycznie i schludnie, przynosiły zadowolenie osobom nam je zlecającym.

Drukarnia WRODRUK wykonuje kilka rodzajów opraw:
- bindowanie;
- listwy wsuwane;
- oprawa kanałowa systemu Metalbind
- termobindowanie;
- oprawa drutowa.

Bindowanie – polega na wykonaniu w papierze szeregu otworów na krawędzi oprawianej dokumentacji i wpięciu w przygotowane otwory plastikowej lub drucianej spirali łączącej wszystkie kartki. Standardowo dołączane są okładki przednia z przeźroczystego tworzywa sztucznego i tylna wykonana z kartonu gładkiego lub z fakturą. W zależności od ilości oprawianych kartek stosujemy spirale o różnej średnicy. Bindowanie pozwala na oprawienie od kilku do ponad 500 kartek. Dysponujemy zróżnicowaną kolorystyką spiral i okładek. Ten rodzaj oprawy umożliwia swobodnie rozłożenie czytanego materiału bez konieczności przytrzymywania go rękoma. Jest to oprawa bardzo praktyczna, gdy oprawiamy notatki, skrypty, instrukcje serwisowe, plany i projekty. Nie polecamy tego typu oprawy, gdy oprawiona praca ma trafić do archiwum, ciasno wsunięta pomiędzy inne publikacje. W tym wypadku polecamy oprawę kanałową lub termobindowanie, które możecie Państwo wykonać w drukarni WRODRUK. Grzbiet plastikowy można wielokrotnie rozciągać dodając lub wyjmując kartkę, co pozwala aktualizować oprawione dokumentacje i plany.

Listwa wsuwana - jest to najprostsza, a zarazem najszybsza forma oprawy dokumentów. Zastosowanie tego typu oprawy sprowadza się do wsunięcia oprawianych kartek wraz z okładkami w plastikową listwę zaciskową bez użycia jakichkolwiek urządzeń. W razie potrzeby oprawa w listwę zaciskową daje możliwość wyciągnięcia niepotrzebnych i nieaktualnych materiałów lub dołożenie brakujących kartek bez zniszczenia oprawy oraz pozostałych w oprawie materiałów. Oprawa formatu A3 wykonywana jest po krótszym boku. Przy zastosowaniu listwy wsuwanej możecie Państwo samodzielnie wysunąć listwę, dołożyć lub usunąć część kartek i samodzielnie nasunąć listwę ponownie, wszystko to bez specjalnych urządzeń i umiejętności.

Oprawa kanałowa systemu Metalbind – jest to najbardziej trwały rodzaj oprawy, o eleganckim wyglądzie. Oprawa kanałowa jest bardzo popularna i polecana do oprawy prac dyplomowych, licencjackich, magisterskich, doktorskich.
Z powodzeniem można ją stosować do opraw albumów, kronik, ofert handlowych, ekspertyz itp., wszystkich materiałów wymagających wyjątkowej oprawy. Oprawa kanałowa nie wymaga dziurkowania, zszywania czy sklejania oprawianych dokumentów. Strony są zaciskane przy użyciu specjalnej prasy w metalowym grzbiecie o profilu C. Powierzchnia okładek jest pokryta tworzywem o różnych kolorach. Twarde oprawy wykonujemy w kolorach: czarnym, zielonym, bordowym oraz granatowym. Oferowane przez nas oprawy posiadają napisy pasujące do wielu rodzajów prac - praca magisterska, praca licencjacka, praca inżynierska, praca doktorska. W ofercie drukarni WRODRUK znajdziecie Państwo różne rozmiary opraw twardych, które dobieramy w zależności od objętości pracy i gramatury papieru, na którym została wydrukowana. Polecamy drukować prace na papierze satynowym o gramaturze od 100 do 120 g., gdyż prace wydrukowane na tego rodzaju papierze najlepiej się prezentują. Oprawa kanałowa idealnie nadaje się do oprawy ważnych umów i aktów, ponieważ bardzo dobrze zabezpiecza oprawioną zawartość.

Termobindowanie – podnosi jakość oprawionej dokumentacji, wszelkie oprawione materiały pozostaną na zawsze w komplecie. Oprawa jest lekka i odporna na uszkodzenia. Polecana do oprawiania materiałów szkoleniowych, reklamowych, konferencyjnych, instrukcji obsługi itp. Wykonanie oprawy termozgrzewalnej oparte jest o system gotowych okładek z termoplastyczną warstwą kleju umieszczonego wzdłuż wewnętrznej krawędzi grzbietu okładki. Front okładki wykonany jest z przeźroczystej folii lub kartonu. Pod wpływem wysokiej temperatury w tzw. termobindownicy klej staje się płynny i łączy krawędź oprawianych kartek ze sobą i z okładką. Po ostudzeniu całość jest trwale zespolona. Oprawa tego typu stosowana jest maksymalnie do 100 kartek. Dla grubszych opraw, celem zabezpieczenia i pewniejszego zamocowania oprawy przed sklejeniem okładki, stosujemy dodatkowo zszywanie pliku wydruków. Okładki dostępne w drukarni WRODRUK dostępne są w kilku kolorach. Termobindowanie to wygoda w przypadku oprawiania materiałów składanych urzędowo, konferencyjnych, informacyjnych, niewielkich projektów budowlanych i instalacyjnych. Ze względu na budowę oprawy nie zajmuje dużo miejsca w archiwach.

Oprawa drutowa – nazywana także bindowaniem drutowym to niewątpliwie trwała, prosta a zarazem jedna z bardziej estetycznych form oprawy. Obok oprawy w grzbiety plastikowe jest najpopularniejszą z metod oprawy wydruków. Dzięki możliwości obracania kartek o 360 stopni jest łatwa w użyciu i poręczna w dalszym kopiowaniu. Najlepiej sprawdza się w łączeniu często przeglądanych dokumentów oraz idealnie sprawdza się w produkcji kalendarzy, oprawie pamiętników, terminarzy oraz innych spersonalizowanych materiałów. Oprawa dla formatu A3 wykonywana jest po krótszym boku.

W naszej ofercie jest również popularne i proste oprawianie dokumentacji w segregator z możliwością zastosowania dodatkowych kolorowych przekładek, oprawianie w skoroszyt zwykły i z europerforacją do wpięcia w segregator. Kompletowanie segregatora polegające na porządkowaniu dokumentacji technicznej według wytycznych klienta, dotyczy nie tylko wydruków w formacie A4, ale także większych plotów złożonych do rozmiaru A4. Składanie rysunków i dokumentacji technicznych do formatu segregatora odbywa się sprawnie i szybko. Dostosowanie arkuszy do oprawy segregatorowej zapewnia, że użytkownik będzie mógł przeglądać duże rysunki techniczne i mapy bez odpinania ich z segregatora.

Zapraszamy do skorzystania także z naszych innych usług. Oferujemy Państwu druk cyfrowy małoformatowy i wielkoformatowy, skanowanie małoformatowe i wielkoformatowe, wykonujemy laminowanie. U nas zamówicie Państwo wizytówki, a także zrealizujecie wydruk recept dla lekarzy, pielęgniarek i położnych.

Kontakt:
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe WRODRUK
ul. Zachodnia 20/1P, 53-644 Wrocław
tel.: 504-99-35-91; 71 355 24 48
www.wrodruk.pl; wrodruk@wrodruk.pl