Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „WRODRUK”
tel. 71 355 24 48; 504 993 591 email: wrodruk@wrodruk.pl
ul. Zachodnia 20/1P 53-644 Wrocław woj. dolnośląskie
NIP: 8971038848
druk
Kontakt
 • Godziny otwarcia:
  Poniedziałek-Piątek: 8:00-16:00
 • ul. Zachodnia 20/1P
  53-644 Wrocław
  (woj. dolnośląskie)
 • tel. 71 355 24 48
  tel. kom. 504 99 35 91
 • NIP: 8971038848
  REGON: 021870288
 • E-mail: wrodruk@wrodruk.pl

Skanowanie mało- i wielkoformatowe
Skaner to urządzenie umożliwiające przetwarzanie obrazu rzeczywistego obiektu (dokumentu, obrazu) do postaci cyfrowej zrozumiałej dla urządzeń elektronicznych. Dzięki wykorzystaniu tej funkcji możemy zeskanować potrzebne dokumenty i przesłać je drogą mailową bez względu na dzielącą nas odległość.

Archiwizacja zeskanowanych dokumentów w postaci elektronicznej pozwala przechowywać wiele dokumentów w jednym miejscu. Przechowywanie zeskanowanych dokumentów jest praktyczne i dodatkowo pozytywnie wpływa na środowisko. Nie potrzebujemy już albumów na zdjęcia, wielkich archiwów z teczkami czy segregatorami. Wystarczy tablet lub notebook. Miliony naszych zeskanowanych dokumentów ważące kilkaset gramów będą z nami zawsze wtedy gdy ich potrzebujemy. Odnalezienie czegokolwiek w dobrze stworzonym archiwum cyfrowych kopii dokumentów jest o wiele łatwiejsze niż wertowanie segregatorów i przekopywanie teczek w poszukiwaniu interesującej nas kartki papieru.

W drukarni WRODRUK przy ulicy Zachodniej 20/1P we Wrocławiu wykonasz skanowanie dokumentów różnego rodzaju. Od tych niewielkich formatów, mniejszych niż A7 po format A0+ ogranicza nas tylko maksymalna szerokość naszych urządzeń skanujących - 1067 mm. Wykonujemy skanowanie czarno-białe i w kolorze, w rozdzielczości do 1200 dpi. Za skanowanie wielkoformatowe od 600 do 1200 dpi obowiązuje dopłata. Mamy możliwość zapisu wykonanego skanu dokumentacji na CD, DVD czy innym nośniku danych dostarczonym przez klienta (zwykle przenośna pamięć USB), na życzenie skanowane dokumenty wyślemy na wskazany adres e-mail. Możliwe formaty zapisu skanowanych materiałów to: pdf, tiff, jpg.

W obecnym czasie, kiedy coraz popularniejszy staje się elektroniczny obieg dokumentów i usługi e-commerce nierzadko posiadanie dokumentów w formie elektronicznej jest niezbędne. Usługa skanowania pozwala ograniczyć ilość wykorzystywanych dokumentów w formie papierowej. Skanowanie zabezpiecza także oryginały, zeskanowaną kopię cyfrową dokumentu możemy przeglądać wielokrotnie bez obawy o uszkodzenie dokumentu. Możemy z łatwością udostępniać cyfrową kopię wcześniej skanowanych planów, projektów, itd. wielu pracownikom jednocześnie.

Skanowanie wielkoformatowe dokumentów jest realizowane przy wykorzystaniu specjalistycznych skanerów firmy CONTEX (model Cristal HS42E). Skanowanie małoformatowe (do formatu A3) wykonujemy na profesjonalnych maszynach firmy Konica Minolta Bizhub 751, Bizhub 600, Bizhub C 551, Bizhub C 252 oraz Bizhub C 350.

Skanowanie małoformatowe wykonujemy w dwojaki sposób:

Dzięki użyciu specjalnego oprogramowania służącego do rozpoznawania znaków i całych tekstów w pliku graficznym mamy możliwość zaoferować Państwu usługę skanowania małoformatowego z OCR (ang. Optical Character Recognition) - rozpoznaniem tekstu w zeskanowanym dokumencie.

Na Państwa życzenie skanowane dokumenty w drukarni WRODRUK możemy poddać dodatkowemu procesowi zwanemu OCR i na życzenie klienta zapisać do formatów dostępnych dla popularnych edytorów tekstu: MS Word, Open Office Writter, Acrobat PDF. W przypadku skanowania z OCR bez weryfikacji nie ponosimy odpowiedzialności za różnice między tekstem oryginalnym a otrzymanym dokumentem elektronicznym. Zlecając tylko automatyczne prace nad dokumentem, klient jest zobowiązany do sprawdzenia poprawności i zgodności rozpoznania tekstu OCR przed jego dalszym użytkowaniem. W przypadku zlecenia skanowania OCR z weryfikacją będą mieli Państwo pewność zgodności oryginału z kopią elektroniczną.

Drukarnia WRODRUK mieszcząca się przy ul. Zachodniej 20 we Wrocławiu ma w swojej ofercie:

- skanowanie dokumentacji różnego rodzaju i formatu;
- skanowanie zdjęć i fotografii;
- skanowanie map i planów;
- skanowanie plakatów i diagramów.

Oferujemy Państwu skanowanie małoformatowe od 200 do 600 dpi oraz skanowanie wielkoformatowe od 50 do 600 dpi w ramach ceny standardowej. Za skanowanie wielkoformatowe od 600 do 1200 dpi obowiązuje dopłata. Rozdzielczość skanu rzędu 300 dpi w zupełności wystarcza do wszystkich standardowych działań – odczyt, druk itp. Rozdzielczości wyższe (od 600 dpi) mogą być niezbędne dla grafików komputerowych w przypadku edycji wykonanych skanów mało- i wielkoformatowych. W ramach naszych usług oferujemy Państwu łączenie wielu zeskanowanych dokumentów w jeden plik pdf.

Jeśli nie jesteście Państwo pewni jakiego rozszerzenia skanowanych dokumentów potrzebujecie, ale wiecie do czego są one wam potrzebne, z przyjemnością służymy pomocą i poradą, zapraszamy do naszego punktu przy ulicy Zachodniej 20/1P we Wrocławiu lub proszę opisać swoje wątpliwości w wiadomości e-mail. Na pewno znajdziemy wspólne rozwiązanie!

Jeśli chcecie się Państwo o tym przekonać, zapraszamy do naszej siedziby osobiście.

Zapraszamy do skorzystania także z naszych innych usług. Oferujemy Państwu druk cyfrowy małoformatowy i wielkoformatowy, laminowanie, wykonujemy oprawę.
Zamówicie Państwo wizytówki, a także zrealizujecie wydruk recept dla lekarzy, pielęgniarek i położnych.

Kontakt:
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe WRODRUK
ul. Zachodnia 20/1P, 53-644 Wrocław
tel.: 504-99-35-91; 71 355 24 48
www.wrodruk.pl; wrodruk@wrodruk.pl